Check-up, insanların, herhangi bir hastalık belirtisi görülmeden yapması gereken test ve taramalar bütününü kapsamaktadır. Check-up uygulamalarında amaç, çeşitli testlerin hızlı bir süre içerisinde yapılması değildir. Kişinin vücudundaki gerekli noktaları uzman doktorlar tarafından test ve görüntüleme teknikleri ile incelemektir. Takip eden süreçte ise elde edilecek sonuçlar ışığında erken dönemde teşhis edilmesi amaçlanır. İlke Cerrahi olarak hastalarımıza konum olarak Bağcılar tam kapsamlı check-up hizmeti sağlamaktayız. Erken teşhis ve alanında uzman doktorların tedavi planları sayesinde hastalarımızın yüksek faydasını gözetmekteyiz.

Tam Kapsamlı Check-up Neden Yapılmalı?

Birtakım belirtiler hissedildiğinde daha başlangıç aşamasındayken sebebini anlamak oldukça önemlidir. Erken seviyede izlendiği dönemde doktora görünmek ve gerekli testleri yaptırmak tedavi kolaylığı sağlamaktadır. Düzenli olarak tam kapsamlı check-up yaptırmak, kişinin vücudundan haberdar olması ve sağlığını koruması yönleri açısından gereklidir.

Öncesinde yapılan doktor görüşmeleri, hasta hakkında daha ayrıntılı ve net bilgilere sahip olunur. Her alanın uzman doktoru ile yapılacak ön görüşme, sonrasında yapılacak testler ve görüntülerin analizi açısından yardımcı olmaktadır. Tıp Merkezi Bağcılar tam kapsamlı check-up imkânı ve uzman doktorlarla sağlanan görüşmeler yardımıyla hastalarımızın sağlıklarını korumalarında etkili olmaktayız. Hastanın kullandığı ilaçların bilgisi ve diğer sağlık bilgileri kaydedilerek check-up işlemlerine başlanır.

Tam Kapsamlı Check-up Neleri kapsar?

Kapsamlı bir sağlık taraması ve erken teşhis, özellikle kanser türleri, kalp ve damar rahatsızlıkların tespitinde hayati rol oynamaktadır. Bunların dışında beyin, göz ve sindirim sistemi işleyişini kontrol edilmesini de sağlamaktadır. İdrar yolu enfeksiyonu tespiti, tiroid hastalıkları ve diğer hormonal bozukların teşhisinde belirgin rol oynamaktadır. Vücutta oluşan iltihap ve kişinin bünyesine zarar veren virüs, bakterilerin tespiti açısından çeşitli testler uygulanmaktadır.

İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar tam kapsamlı check-up kapsamında vücutta bakılan ve taraması yapılan hastalıklar şunlardır:

 • Metabolizmayı hedef alan hastalıklar
 • Kalp-damar rahatsızlıkları
 • Beyin ve fonksiyonlarını kapsayan hastalıklar
 • Tiroid bezi işleyişini etkileyen hastalıklar
 • Kan değerlerinin düşük izlemesi
 • Şeker hastalığı
 • Eklemlerde görülen romatizma
 • Kanser teşhisi
 • Görme fonksiyonlarında bozulmalar
 • Sindirim sistemi sorunları
 • Kemik erimesi

Check-up Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Check-up, her yaş grubu için düzenli yapılması gereken bir sağlık taramasıdır. Hem sağlıklı bireyler hem de teşhisi konmuş kişiler tarafından yılda bir kez yapılması gerekmektedir. Ancak özellikle 40 yaş sonrasında ve kronik bir hastalığa sahip kişilerde yılda iki kez yapılmalıdır. Ek olarak genetik özellikleri gereği kişilere ayrıca testler uygulanabilir. Örneğin aile öyküsünde solunum yolları hastalıkları olan kişilerin akciğer taramasına yönelik testler yapması gerekmektedir.

Bağcılar’da Check-up Uygulamaları

Check-up yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Uzman doktor ile yapılan ön görüşmelerde kişisel bilgiler tüm açıklığıyla aktarılmalıdır. Hamilelik durumu olan kişilerin öncesinde doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Uygulamalar öncesindeki belli bir saatten itibaren yeme-içme eylemleri durmalıdır. Aynı zamanda test sonuçlarından emin olmak adına alkol içeren ürünler tüketilmemelidir.

Tam kapsamlı check-up işlemlerinin süresi, yaptıran hastanın genetik özellikleri, yaşı ve sağlık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Uygulanan işlemlerin sonuçları, aynı gün veya sonraki günler içerisinde çıkmaktadır. İlke Cerrahi Tıp Merkezi bünyesinde Bağcılar tam kapsamlı check-up işlemleri ve süreçler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi