Genellikle insanlar, belirtiler ortaya çıktıktan sonra hastanelere ve doktorlara başvururlar. Ancak kişide var olan rahatsızlığın ilerlememesi adına düzenli olarak gerekli taramaları ve doktor kontrollerini yaptırmak önemlidir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi, Bağcılar’da check-up yapan klinikler arasında yer almaktadır.

Uzman doktor kadromuz ve gelişmiş teknolojik ünitelerimiz ile hastalarımıza sağlık hizmeti sunmaktayız. Geniş çaplı test, tarama ve görüntüleme teknikleri ile riskli hastalıklara karşı erken tanı şansını elde edebilirsiniz.

Check-Up Nedir?

Check-up kapsamında gerekli kan tahlilleri, testler ve görüntüleme yolları kullanılır. Genel amacı, hastanın sağlığını ve hayat kalitesini korumaktır. Herhangi bir hastalığın çıkması halinde doktorun uygun gördüğü önlemler alınır. Bağcılar’da check-up işlemleri sayesinde sağlığınızı koruma ve gerekli tedbirleri alma açısından sizi öne çıkarmaktadır.

Metabolizma rahatsızlıkları, karaciğer ve kalp – damar hastalıkları, böbreklerdeki işlevsel bozukluklar ve daha pek çok hastalığa yönelik taramalar yapılır. İlke Cerrahi olarak alanında yetkin doktorların muayeneleri ve yapılan testlerin desteğiyle erken dönem teşhis yapılmaktadır.

Check-Up Uygulamaları

Düzenli aralıklarla check-up yaptırılmasının birkaç sebebi bulunmaktadır. Bireylerin, genetik özellikleri ve çevresel etkenleri de hesaplanarak hastalık ihtimalleri ya da olan hastalıklar geniş kapsamlı olarak bulunur.

Check-up uygulamaları yalnızca test ve taramalar bütününü içermez. Her bir sağlık birimi tarafından belirlenen ve kişinin yaşı, cinsiyeti, kalıtsal etkenlerine de bağlı olan ek testleri kapsar. Çıkacak sonuçlar, ilerideki check-up taraması öncesinde temel dayanak olarak alınır. Bunların dışında check-up yaptırması önerilen hasta grupları şu şekildedir:

  • Aile geçmişinde kronik hastalık öyküsü olan kişiler
  • Kanser türleri açısından risk altındaki kişiler
  • Stresli bir hayat tarzına sahip kişiler
  • Menopoz dönemini sağlıklı yaşamak isteyen kadınlar

İlke Cerrahi, Bağcılar’da check-up uygulamalarının tahmini süresi yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir. Kan tahlilleri, radyolojik görüntülemeler ve diğer testler için yarım güne yakın bir zaman dilimini ayırmanız yeterlidir. Testler için gereken aç ve tok olma durumunu doktorunuza danışınız.

Bağcılar’da Check-Up Uygulamaları ve Sonraki Süreç

Uzman hekimler tarafından düzenli sağlık taramalarının 30’lu yaşlardan itibaren yaptırılması önerilmektedir. Bağcılar’da check-up yapan klinikler içerisinde öne çıkan İlke Cerrahi, yılda en az bir defa sağlık kontrollerinizi yaptırmanızı önermektedir. Çeşitli alanlarda uzman doktorları, güncel teknikleri ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Check-up yaptırmanın önemi, erken tanı ve müdahale gibi konularda belli olmaktadır. Bunun dışında kişinin sağlığını koruması ve takip etmesi açısından da ihmal edilmemesi gereken bir uygulamalar bütünüdür. Var olan hastalığın ilerlemesi ve teşhis edilmemesi, tedavi süreci açısından zorlayıcı bir durum olacaktır. Bağcılar’da check-up uygulamaları hakkındaki sorularınız ve ayrıntılı bilgi için İlke Cerrahi Tıp Merkezi olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi