Daha orantılı ve güzel görünümlü vücut hatlarına sahip olmayan kişiler bölgesel incelme yöntemleri sayesinde daha güzel bir görünüme sahip olabilirler. Bölgesel incelme vücudun bazı bölgelerinde biriken yağların giderilmesi için kullanılır. Kol, bacak, bel, karın ve kalça gibi bölgelerdeki fazla yağlar bu işlem sayesinde sorunsuz bir şekilde giderilir. Teknolojik aletlerle bölgesel incelme işleminde oldukça başarılı bir sonuç alınır.

Birçok kişi rahatsız olduğu bölgelerdeki fazla yağlardan kurtulmak için düzenli spor veya egzersiz yaparak bir diyet programı uygular. Ancak bu programlar sıkı bir şekilde takip edilse de bazen istenilen sonuçlara ulaşmak zor olabilir. Bu nedenle daha dayanıklı ve kolay tekniklerin kullanılması gerekmektedir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Medikal estetikte yaşanan teknolojik gelişmeler, kullanılan ekipman ve ürünler günümüzde insanların tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Özellikle bölgesel incelme yöntemleri istenilen sonuçların elde edilmesinde etkin rol oynamaktadır. Bu konuda farklı yöntem ve teknikler bulunmaktadır.

Genellikle bölgesel incelme için tercih edilen soğuk lipoliz, karın, kalça ve bacaklar bölgelerinde biriken yağ miktarını kalıcı olarak azaltır. Uygulama tek seanslık ağrısız ve pratik bir şekilde yapılır. Sadece istenilen zayıflama etkisini vermekle kalmaz, aynı zamanda vücut yağlarını kalıcı olarak yok eder ve vücut hatlarının belirginleşmesine yardımcı olur. Bu uygulama yöntemi ile cilt altındaki yağ, cilde zarar vermeden soğutulur ve özel pedlerle kapatılan bölgenin vakum işlemi ile yağ tabakasının donması sağlanır. Katılaşmaya başlayan yağ tabakası sonrasında kristalleşmeye başlar ve yavaş yavaş ölür.

Soğuk lipoliz, bölgeyi inceltmek için çok etkili bir işlemdir. Ameliyatsız soğuk lipoliz, son zamanlar da büyük bir popülerlik kazanmış ve herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaz. Bu işlemince içerisinde yer alan kavitasyonda ses dalgaları kullanılarak bölgedeki fazla yağ hücreleri parçalanmaya çalışılır. Ses dalgaları hedeflenen alana yayılır. İşlem sırasında, cilde zarar vermemek için sadece yağ hücrelerine konsantre olunur ve diğer dokular herhangi bir zarar görmez. Uygulama ağrısız bir işlem olup ortalama 1,5 saat sürmektedir.

Kalıcı sonuç elde edilen ses dalgaları sayesinde bölgedeki yağ hücreleri parçalanarak yok olur. İşlemden sonra hasta kilosunu kontrol edilmeli ve metabolizmanın çalışmaya devam etmesini sağlamak için bol yeşil sebze ve bol su tüketmelidir. Herhangi bir yan etki mümkün olmadığı için işleme uygun kişiler rahatlıkla tercih edebilir. Sağlıklı ve pratik bir şekilde kilo verme yöntemi olan bu teknik bölgesel incelme oldukça etkilidir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi