fbpx
 

Saç, Sakal ve Kaş Ekimi

Saç kayıpları hormonal, genetik ve yaşlanmaya bağlı olarak cinsiyet fark etmeksizin sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Kişilerde özgüven eksikliğine sebep olmakta, yaşam kalitesini ciddi anlamda düşürmektedir. Son dönemlerde saç ekiminde kullanılan yöntemlerin gelişmesi ile birlikte tatmin edici sonuçlar alınmakta ve kişinin doğal görünümü korunabilmektedir.

 

Normal koşullarda saçlarınız zaten dökülmektedir. Kırılma veya yaşlanan saç tellerinin düşmesi ve kopmalar gibi çeşitli nedenlerle olur. Saç dökülmesinde ortalama günlük 100 tele kadar olan kayıplar normal sayılır. 100 tel ve üzeri saç dökülmeleri saç dökülmesi rahatsızlığı olarak görülmektedir. Yastığınızda kalan yada tararken saç fırçanızda kalan saçların miktarındaki artış saç dökülmesini düşündürecek belirtilerdendir.

 

Saç dökülmeleri genetik, kişinin kullandığı bakım ürünlerinden, beslenme veya gıdalardan yeteri kadar besin alamamaktan kaynaklanıyor olabilir. Saç, deri, tırnak gibi yapıların proteinler ve vitaminler rol oynar, eksikliğinde dökülmeler artabilir. Kansızlık, tiroid bezi çalışması düzensizliklerinde, B12 gibi vitamin eksiklerinde saçlarda dökülme meydana gelebilir. Bir tedaviye girişilmeden önce bu gibi sorunlar olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Saç kaybına uğramış kişilere yeni saçları en doğal ve kalıcı olarak kazandırmanın yolu saç ekimidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Eklenecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölgedir. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak kazandırılmaktadır. Saç ekiminde amacımız; kişiye modern tıbbi uygulamalarla konforlu bir şekilde doğal saçlı görünümü tekrar sağlamaktır.

 

Saç ekiminden sonra kontroller gerekmektedir. 48 saat geçtikten sonra saç yıkanır ve bu işlem on gün sürer. Ekilmiş olan saçlar ekimi takiben iki ile üç hafta içerisindeki bir süreçte uzama gösterir. Hemen heyecanlanmadan önce bu saçların döküleceğini bilmeniz gerekir. Bu geçici ve normal bir süreçtir. Saç kökleri bu dökülme aşamasından sonra birkaç hafta da dinlenme aşamasına girerler. Saçlarınız altı ay içerisinde düzenine oturur ve sağlıklı uzama gösterirler. Normal görünümüne kavuşmuş olurlar.