dövme silme

Dövme daha çok genç yaştaki bireylerin büyük bir istekle yaptırdığı işlemdir. Dövme,  kişinin isteğine bağlı olarak kalıcı veya geçici şekilde vücudun herhangi bir bölgesine yapılan sembolleri içerir. Yapılan geçici dövmeler vücuttan bir süre sonra kaybolurken kalırken kalıcı dövmeler deride kalıcılıklarını sürdürür. Kalıcı dövmeleri sildirmek isteyen kişiler dövme silme işlemi için arayışa girerler.

Başlangıçta çok fazla istek ve beğeni ile yapılan kalıcı dövmeler, zaman zaman insanlar için sıkıcı veya rahatsız edici olabilir. Bu yüzden kalıcı dövmelerden kurtulmak isteyenler uzman kişiler tarafından yardım almalıdır.

Kalıcı dövme silme işlemi yakın zamandan önce tedavi yöntemi olarak uygulanmamaktaydı.  Alerjik reaksiyonlar, işe kabul edilememe, ayrılık, boşanma gibi durumlardan dolayı dövme sildirme işleminin çok fazla tercih edilmesi ve teknolojinin gelişmesi sayesinde kalıcı dövmeler artık kolay bir şekilde deri yüzeyinden silinebilmektedir.

Dövme sildirmek için günümüzde cerrahi yöntemler yerine uygulanan lazer uygulamaları kişinin oldukça başarılı bir sonuca kavuşmasını sağlar.

Kişilerin Dövme Silme İşlemine Başvurma Nedenleri

  • Alerjik reaksiyonlar
  • Kişinin dövmeden, sıkılması veya rahatsız olması
  • Yeni bir dövme yaptırmak istemesi
  • Yaptırdığı dövmeden pişman olmak
  • İşe girerken dövmenin olumsuz etkisi

Lazer Yöntemi İle Dövme Nasıl Silinmektedir?

Kalıcı dövme silme işlemi için günümüzde tercih edilen yöntem lazer ışınları ile yapılmaktadır. Dövmeyi silmek için kullanılan lazer ışınlarının derinin epidermis tabakasını geçmesiyle, dermis ve derinin altındaki dövme mürekkebi emilir ve bu maddelerin parçalanarak vücuttan kaldırılmasını sağlar.

Q-switched Nd: Farklı renk ve dalga boylarındaki lazer ışınları ile YAG lazerler, dövme silme yöntemlerinde en geniş renk spektrumunda en etkili tekniklerden biridir. Dövme silme uygulamalarında genellikle anestezi gerekli olmasa da hassas kişilere uygulama sırasında lokal anestezi uygulanabilir.

Dövme Sildirme İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer ile dövme sildirme işlemi ortalama 6 ila 8 hafta aralıklarla uygulanır. Seans sayısı dövmenin rengi ve boyutuna göre 3 -10 seans aralığında değişiklik gösterir. Aralıklı seanslarla lazer tedavisi ile istenmeyen dövmelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Tedavi süreci de dövmenin büyüklüğüne ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, eski dövmelerin silinmesinin daha uzun sürdüğüne dair bir yanılgı var. Profesyonel dövmecilerin yaptığı dövmelerin silinme işlemi daha uzun sürebilmektedir. Dövme yapan kişi kalitesiz boya çeşitleri kullanıldıysa dövme sildirme işleminde daha başarılı bir sonuç alınır.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi