Dişlerimiz, ağız ve yüz yapısı açısından öne çıkan bir parçamızdır. Estetik diş tedavileri bu anlamda sağlıklı ve görsel olarak ideal görüntüyü elde etmeyi hedefler. Tıp Merkezi olarak Bağcılar’da profesyonel estetik diş tedavileri ile istediğiniz gülümsemeye ve sağlıklı diş yapısına ulaşmanıza olanak sağlıyoruz. Hastalarımız; lekeler, renk değişimleri ve çene asimetrisi gibi birçok farklı nedenden dolayı merkezimize başvurmaktadır. Alanında uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen tedaviler sayesinde sağlıklı ve estetik gülüşe sahip olabilirsiniz.

Profesyonel Estetik Diş Tedavileri

Sağlıksız görünen dişler kişinin kendini beğenmemesi, kalabalık grupların arasına girememesi gibi özgüven eksikliğine sebep olur. Doğuştan gelen ağız büyüklüğü ve çene yapısının öne doğru duruşu da insanları psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi olarak diş hekimlerimizin kullandıkları medikal ürünler ve tedavi yöntemleri ile arzu ettiğiniz estetik diş görüntüsüne ulaşılabilirsiniz. Bağcılar’da profesyonel estetik diş tedavileri alanında İlke Cerrahinin hastalarımıza sunduğu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Gülüş Tasarımı

Hastanın ilk muayenesi sonrasında rahatsızlık duydukları yüz, ağız ve diş yapısı sorunları belirlenir. Kişinin istekleri de esas alınarak doğal ve estetik bir sonuç elde edilmesi hedeflenir. Tasarımı oluşturma evresi, ortodonti ve diş eti hastalıkları uzmanı gibi farklı diş hekimliği alanların ortak çalışması ile ilerlemektedir.

Tedavi süreci boyunca, kişinin isteklerinin yanı sıra cinsiyeti, yaşı ve karakteristik yüz yapısı gibi etkenler de önemlidir. Ek olarak diş rengi, boyutu, diş eti seviyesi, diş dizilimi, dudak seviyesi ve yüzdeki gülme çerçevesi sayabileceğimiz diğer belirgin etkenlerdendir. Diş hekimi uzmanlarımız, tüm bu faktörler ışığında gülüş tasarımı çerçevesini oluşturmaktadır.

Diş Beyazlatma Uygulaması

Dişlerin beyazlığı ve renklerin eşit seviyede olması ideal gülüş ve diş yapısı için önemlidir. İnsanlar sadece sağlıklı dişler değil aynı zamanda beyaz dişlere sahip olmak için diş hekimlerine başvurur. Diş beyazlatma işlemi sonrası etkisi sosyal çevrenizde fark edilecektir. Kalabalık bir ortamda, dişlerinizin beyazlığı karşı tarafın sizi daha dikkatli dinlemesine yardımcı olur.

Bağcılar’da profesyonel estetik diş tedavileri arasında yer alan diş beyazlatma estetiğini, Tıp Merkezi olarak iki ayrı teknik ile gerçekleştirmekteyiz.

  • Ev Tipi Beyazlatma: Diş hekiminizin verdiği özel jel ve plakları evinizde kullanmanızı içeren tedavi planıdır. Belirli aralıklarla yapılan kontroller ile gelişme izlenmesi takip edilir.
  • Ofis Tipi Beyazlatma: Diş hekiminin yürüttüğü ve klinikte yapılan tedaviler bütünüdür. Daha etkili olması için öncesinde diş taşı temizliği yapılır. Ardından 15 dakikalık seanslar boyunca özel diş jeli, ışınlar eşliğinde dişlere uygulanır. Seans sayısı, hastanın dişlerindeki renk farklılığının derecesine göre değişebilir.

Beyazlatma işlemi sonrasında birkaç noktaya dikkat edilmelidir. İlk günler, renk verici içecek – yiyecek kullanımı, soğuk ve sıcak ürünlerin tüketimi, sigara kullanımı gibi etkenlerden kaçınılmalıdır. Böylelikle işlem sonrası oluşan diş hassasiyetini en aza indirebilirsiniz. Diş beyazlatma işleminin, bir – iki yıl süre içerisinde tekrarı gerekmektedir.

Estetik Diş Tedavileri

Laminate Porselen Uygulaması

İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar’da profesyonel estetik diş tedavileri arasında lamina diş uygulamasıyla da hastalarımızın yaşadığı estetik sıkıntıları gidermekteyiz. Uygulama dâhilinde dişlerde görülen çarpıklık, duruş bozuklukları varsa kırık dişlerin onarımı yapılmaktadır. Diş yüzeyinize uygulanan ince porselen tabaka yardımıyla ağız yapınız ve gülüşünüz eskisinden daha estetik ve sağlıklı görünecektir. Uygulama sırasında aşındırma gibi zararları en aza indirerek doğal bir görünüme ulaşmak hedeflenir. Çay, kahve ve diğer renk veren ürünlerin kullanımı diş beyazlığını etkilememesi sebebiyle de tercih edilen bir tedavidir.

Zirkonyum Uygulaması

Kullanılan madde yapısı metal ve benzeri ürünler içermemesi, daha beyaz ve şık bir sonuç ortaya çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda zirkonyum içeren maddenin ışık geçirmesi ile gerçeğe yakın bir diş yapısı oluşmasını sağlamaktadır. Ön dişlerde implant, arka dişler içinse köprü ya da kaplama biçimindeki yapılarla diş estetiğinizde ideal görünüme ulaşılmaktadır. Daha kalıcı ve diğer profesyonel estetik diş tedavileri ile geçirilemeyen problemlerde zirkonyum uygulaması tercih edilmektedir.

Profesyonel Estetik Diş Tedavisi ve Sorular

Günümüzde pek çok kişi, diş estetiği ve nasıl korunması gerektiğini merak etmektedir. Aynaya baktığımız zaman güzel ve ideal bir gülüş ile dişleri görmek, hem psikolojik hem de sosyal açıdan olumlu yönde hayat kalitemizi arttırır. Diş hekimlerimize, Bağcılar’da profesyonel estetik diş tedavileri talebiyle Tıp Merkezimize başvurulmaktadır. Siz de estetik diş tedavi süreci ve fiyatlandırma hakkında ayrıntılı ve doğru bilgiye ulaşmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi