Glutatyon

İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve hastalıklardan korunması için vücuttaki en gerekli moleküllerden biri glutatyondur. Glutatyon, kanser, kalp-damar hastalıkları, yaşlanma, bunama gibi birçok hastalığın önlenmesinde büyük öneme sahiptir. Yetersiz ve düzensiz beslenme, stresli yaşam ve enfeksiyonlar vücudumuzdaki glutatyon seviyesini azaltmaktadır.  

Glutatyon Eksiliği Neden Olur?

İnsan vücudu doğal yoldan glutatyon üretmektedir ancak yaşa bağlı olarak glutatyon miktarı azalmaktadır. Glutatyon eksikliğine neden olan başlıca iç ve dış faktörler bulunur. Kronik stres, kaygı, endişe, depresyon, gece saatlerinde ışığa maruz kalmak, yetersiz beslenme, vitamin ve mineral eksikliği, alkol, röntgen ışınları, bazı ev temizlik ürünleri ve yapay tatlandırıcılar da glutatyon eksikliğine neden olmaktadır.

Glutatyon Miktarı Nasıl Artırılır?

İlke Cerrahi Tıp Merkezi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz glutatyon hizmetimiz ile glutatyon seviyenizin artmasına olanak sağlamaktayız. Alanında uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen tedavide yaklaşık 30 dakika süren işlem, damar yolu açılarak hekim gözetiminde yapılır. Hastanın durumuna göre glutatyon seans miktarı belirlenmektedir.

Glutatyon Takviyesi Almak Faydalı Mıdır?

Vücutta glutatyon seviyesinin artışının pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Glutatyon seviyesinin artması ile birlikte enerji seviyesi artar. Hastanın bağışıklık sistemini güçlendirir, karaciğer yağlanmasını giderir, stresin etkilerini azaltır ve uykuyu düzenler. Glutatyon takviyesinin vücudumuza etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Enerji seviyesi artar⁣⁣
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir⁣⁣
  • Karaciğer yağlanmasını giderir⁣⁣
  • Stresin etkilerini azaltır, uykuyu düzenler.⁣⁣
  • Diabetin komplikasyonlarını azaltır⁣⁣
  • Cildin parlaklığını arttırır⁣⁣
  • Kanserin önlenmesinde yardımcıdır.⁣⁣
telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi