Cerrahi müdahale olmaksızın genç ve güzel görünmek her kadının en büyük isteğidir. İp ve askı uygulamaları yüz hatlarından memnun olmayan, kırışıklık ve sarkma şikayeti olan ve cerrahi müdahaleden kaçınan birçok kadının başvurduğu popüler cilt bakım tedavi yöntemlerindendir. İp ve askı uygulamaları, zamanla ve çeşitli etkenlere bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan ameliyatsız cilt germe yöntemidir.

İp ve Askı Uygulamaları Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi olan sarkma ve kırışıklıklar cerrahi dışı tedavisinde ip ve askı uygulamaları oldukça ilgi görmektedir. İp ve askı uygulamları sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile dikkat çekmektedir. Her noktaya rahatlıkla uygulanabilen ip askısıyla yüz germe uygulamasında iz ve acı yaşanmaz. Fransız ip askı olarak da bilinen uygulama yüz bölgesinde; yanaklar, çene hattı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, alın çizgileri, kaş ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. İp ve askı uygulamaları vücut bölgesinde ise; kalça, karın, kollar, göğüsler, bacaklara da uygulanabilir.

İp ve Askı Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

İp Ve Askı Uygulamaları

Uygulama sonrası etkilerini hemen göstermeye başlayan ip ve askı uygulamaları, cerrahi yolla yapılan yüz germe işleminden çekinen kadınlar için oldukça rahat bir uygulamadır. Medikal bir işlem olan ve ip ve askı uygulamaları; genç, dinamik ve dinlenmiş bir ifade sağlar. Uygulama mimikleri etkilemediği için kişinin doğal ifadesini bozmaz, doğal görünüme zarar vermez. Hasta ip ve askı uygulamaları işlemi esnasında ağrı ya da acı hissetmez, son derece konforlu ve güvenilirdir. Uygulama sonrası hastanın günlük rutini etkilenmez. Sosyal hayata dönüş oldukça kısa sürede tamamlanır. Ayrıca uygulama sonrası herhangi bir iz de kalmaz.

İp Askı Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

İp ve askı tekniği, yüz ya da belirli vücut bölgelerinde sarkma görülen hemen herkese uygulanabilen bir işlemdir. Orta yüz ve boyun sarkmalarında yaygın olarak tercih edilmektedir. Kaş düşüklüğü gibi şikâyetlerde ip askı ile kaş kaldırma da son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

İp ve Askı Uygulamaları Riskli Midir?

İp ve askı uygulamaları herhangi bir cerrahi müdahale içermemektedir. Uygulamanın sağlıklı sonuç verebilmesi için alanında uzman hekimler tarafından işlemin gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. İşinde uzman olmayan, gerekli hijyenik koşulların sağlanmadığı ve kalitesiz malzeme kullanılan ip ve askı uygulamalarında risklerle karşılaşılabilir. Bu sebeple uygulamanın uzman kişiler tarafından, kaliteli ürünler ile steril ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi