Bağcılar’da En İyi Kadın Doğum Hekimi

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı; rahim, rahim ağzı, vajina ve çevresindeki sistemleri kapsayan hastalıkların tespiti gibi konularla ilgilenmektedir. Ek olarak hamilelik süreci ve hamilelik ile ilgili sorunları giderme gibi konularda görev almaktadır.  Bağcılar’da en iyi kadın doğum hekimi arayışına son veren İlke Cerrahi Tıp Merkezi, deneyimli ve alanında uzman doktorları sayesinde oldukça rağbet görmektedir.

Kadın Sağlığı Hastalıkları  

Cinsel yollarla ve başka çeşitli faktörler sonucunda, kadınlarda birtakım hastalıklar oluşmaktadır. Adet dönemi rahatsızlıkları, cinsel işlev bozuklukları, kısırlık, plasenta hastalıkları, riskli gebelik durumları, rahim hastalıkları, kist ameliyatları, doğum yöntemleri gibi çeşitli hastalıklar örneklendirilebilir. Kadın sağlığını tehlikeye atacak hastalıklar, belli başlı belirtiler ile ortaya çıkmaktadır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayıp açıklamak mümkündür.

  1. Adet döneminde şiddetli ağrılar, hormonlara bağlı sebeplere göre kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bel çevresi, bacaklar ve kasık bölgesine etki eden ağrılar görülür.
  2. Düzensiz aralıklarla adet döngüsü ve beklenmeyen dönemlerde kanama görülmesi bazı kişilerde polip veya kanser başlangıcı gibi nedenlere dayanmaktadır.
  3. Karın şişliği ve ağrı, yumurtalıklarda sıkıntılar yaşandığını ifade etmektedir.
  4. Kasık ağrıları
  5. Menopoz döneminde kanama
  6. Sık aralıklarla idrar görülmesi ve kaçırma
  7. Fazla oranda tüylenme
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik ve Doğum

Anne adayları, gebelik takibi ve doğum planlamasını kadın sağlığı ve doğum uzmanı ile aylar içerisinde yapmaktadır. İlerleyen haftalarda ikili test, üçlü test ve diğer düzenli yapılan taramalar bulunmaktadır. Bu testler sayesinde anne karnındaki bebeğin fizyolojik ve zihinsel sürecini anlayabilmekteyiz.

Doğum yöntemleri içinde en popüler olan sezeryan, normal doğumun olasılıklar içinde olmadığı süreçlerde kullanılır. Genel, spinal ve epidural gibi anestezi çeşitleri, anne adayı ve bebeğin sağlık durumlarına bağlı olarak uygulanmaktadır. Tıp Merkezi olarak Bağcılar’da en iyi kadın doğum hekimi ile anne ve bebeğin sağlığını gözetmektedir. 24 saat boyunca hastalarımızın hizmetinde ve steril bir ortamda gerçekleşmektedir.

Doğum sonrasındaki süreç içerisinde de hamilelik döneminde olduğu gibi doktor kontrolleri aksatılmamalıdır. Aynı zamanda bebeğin ilk aşıları ve sağlık kontrolleri yapılmalıdır. Adet görmemeye başlanan dönem ve beraberinde gelen sorunların bütününü oluşturan menopoz dönemi, çoğu kadın için zorlayıcı bir zaman dilimidir. Kadın doğum hekiminizin kontrolleri ile bu dönemi, en az düzeyde belirti yaşayarak geçirebilirsiniz. Tüm bunların yanında belli bir yaştan sonra kanser riski artmaktadır. Pap-smear testi ve mamografi görüntülemesini düzenli aralıklarla uygulanması önerilir.

Kürtaj ve aile planlaması da kadın doğum uzmanlarının tedavi planı oluşturduğu diğer konular arasındadır. Kürtaj, ülkemizde yasalar çerçevesinde 10. Haftayı geçmemeyi zorunlu kılmaktadır. Kadın sağlığı açısından da bu tedbirlere uymak önemlidir. Aile planlaması içerisinde, kişiye özel doğum kontrol yöntemleri sunulmaktadır. Doğum kontrol hapları gibi kişinin kendi alacağı önlemlerin yanında cerrahi bir yöntem olan spiral yöntemi de bulunmaktadır. Uzman doktor muayenesi ve kişinin isteği eşliğinde en uygun doğum kontrol yöntemi belirlenir.

Genel Jinekolojik Sorunlar

Genç erişkin ve ergenlik döneminde görülen sorunlar, karın üzerinden yapılan ultrason muayenesiyle gerçekleşmektedir. Genç kızlar, adet düzensizlikleri, sancıları, aşırı tüylenme ve diğer hormonlara bağlı bozukluklarda kadın doğum uzmanlarına başvurmaktadır.  Bu ve benzeri jinekolojik sorunlar ile Bağcılar’da en iyi kadın doğum hekimi eşliğinde çözüme kavuşturulmaktadır.

İdrar kaçırma, çoğu kadının şikâyet ettiği bir durumdur. Kadın hastalıkları ve üroloji alanındaki uzman doktorlar ile gerekli kontrol ve tetkik sürecinden sonra tedavi planına karar verilir. İdrar torbası ve vajinal bölgeye yapılan müdahaleler ile hastanın sıkıntıları en aza indirilir.

Bağcılar’da Kadın Doğum Hekimi

Kadınlar, adet döngüsü başladığı dönemlerden itibaren kadın doğum hekimi tarafından muayenelerini ihmal etmemelidir. Bu nedenle seçtiğiniz sağlık kurumu ve kadın doğum uzmanı her anlamda önemlidir. Hastanın sağlık takibi ve taşıdığı olası hastalıklar gibi çeşitli sebeplere dayanmaktadır. Özellikle hamilelik ve takip eden süreçlerde sık sık yapılan doktor muayeneleri olmaktadır. Doğacak bebeğin fiziksel gelişimi ve sağlığının takibi de kontroller ve takip eden testlerle yapılmaktadır.

Rahim ağzı, over, endometriyum kanseri ve diğer kanser türleri kadın sağlığı açısından tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle gerekli tarama ve görüntülemelerinizi aksatmamalısınız. İlke Cerrahi olarak Bağcılar’da en iyi kadın doğum hekimi anlamında hastalarımıza detaylı tetkik ve tahlil imkânı sunmaktadır.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi