İnsanlar, yüz ifadesi ve onu tamamlayan unsurlara estetik açıdan önem vermektedirler. Kaşlar da bu anlamda kişinin ifadesini büyük ölçüde etkilemektedir. Genç ve etkili bir görünüm için kaşların biçimi ve duruşu gibi etkenlere dikkat edilir. İlke Cerrahi olarak Bağcılar kaş ekimi alanında, hastanın yüz şekli ve isteklerine göre uygulama planı oluşturmaktayız.

Alanında uzman doktorlar ile hastada oluşturulacak kaş tasarımına yönelik notlar alınır. Son zamanlarda popüler olan estetik anlayışa veya hastanın isteklerine göre karar verilir. Tüm bu sürecin sonunda kaş ekimi sonrası planlanan görünüm ortaya çıkar.

Kaş Ekimi Nedenleri

Kaşların dökülmesinin belirli sebepleri bulunmaktadır. Bazı durumlarda bölgesel olarak kaşlarda bir kıl kaybı söz konusudur. Genetik sebeplere bağlı olarak veya çevresel koşullara bağlı gelişebilmektedir. Diğer bir sebep ise kaş şekillendirme amacıyla kuaför tarafından yapılan işlemler sonucu kaş kıllarında dökülmedir. Zaman içerisinde yapılan işlemler sonucu bölgedeki kıl yapısı ve civarındaki doku zarar görebilir. Bu durumlar kaş dökülmesinde en çok rastlanan sebepler arasındadır.

Kıl köklerinde virüse bağlı gelişen enfeksiyonlar sonucu gözle görülür bir dökülmeye sebep olabilir. Mantar oluşumu, egzema ve saç kıran gibi cilt rahatsızlıkları gibi etkenler örnek olarak sayılmaktadır. Bunların dışında demir eksikliği, şeker ve diğer hormonal hastalıklar kıl kökü zayıflamasına yol açmaktadır. Saç ve kaş gibi bölgelerde kıl dökülmesi görülebilir.

Son olarak yanma, travma ve diğer kazalara bağlı ciltte oluşan yara izleri de kaş dökülmesine yol açmaktadır. Bağcılar kaş ekimi uygulamasında İlke Cerrahi, gelişmiş estetik uygulamaları ile yanık ve diğer sebeplere bağlı kaş dökülmelerini önlemektedir.

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Öncesi Süreç

Uygulama öncesi hastanın dikkat etmesi gereken birtakım tedbirler bulunmaktadır. İşlem öncesi doktor kontrolüne gidilmelidir. Kullanılacak kıl kökü sayısı belirlenir. Ardından ortaya çıkacak kaş tasarımı üzerine örnek bir modelleme oluşturulur. Kaş ekimi öncesinde uzman doktor tarafından belirtilen ilaçların kullanılması önemlidir. Alkol tüketimine dikkat edilmelidir. İşlem günü hastaya gerekli kan tahlilleri yapılır. Kaş ekimi işlemi, kişinin günlük yaşantısını en az düzeyde etkilemesi yönüyle bilinmektedir. Uygulama yapılacak seans sayısı, kişiden kişiye değişim göstermektedir.

Kaş Ekimi Uygulaması

Kaş ekimi işlemi süresi, uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi konumu itibarıyla Bağcılar’da kaş ekimi gerçekleştirmektedir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar bölgesinde kaş ekimi tasarımlarıyla öne çıkmaktadır.

Kaş ekimi operasyonu bölgenin kıl tipine ve uygulama sırasında kullanılacak kıl kökü sayısına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Genellikle ense bölgesinden alınan örnekler kullanılır.  Hazırlanan özel bir sıvı içerisine konarak, ekilme işlemine kadar bekletilir. Buradaki amaç, kıl köklerinin canlı yapısının zarar görmemesidir. Son aşamada ise kaş ekimine özel iğnelerle açılan kanallar aracılığıyla uygulama gerçekleşir. Canlılığını koruyan kıl kökleri, açılan kanallara yerleştirilir. Kişinin kaşlarının çıktığı yöne göre ekim işlemi devam eder.

Kaş Ekimi Teknikleri

Saç, kaş ve diğer bölgelerde görülen dökülmeler artık kısa bir süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Medikal anlamda son dönemlerde yaşanan gelişmeler sayesinde doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda cerrahi müdahale gerekmeksizin kaş ekimi imkânı sağlanmaktadır.  Kaş ekimi uygulaması en sık tercih edilen ve oldukça etkili bir yöntem olan FUE Tekniği ile gerçekleştirilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Süreç

Kaş ekimi işleminde tek tek alınan kıl kökleri sayesinde doğal bir görüntü elde edilir. Kıl kökü sayısı, kaş yapısının oluşmasında belirleyicidir. İlke Cerrahi olarak Bağcılar kaş ekimi işlemlerinde, hastaların estetik ve sağlık açısından üstün yararını gözetmektedir.

Sıcak hava içeren hamam ve benzeri ortamlara iki hafta boyunca girmemek gerekmektedir. Uygulamanın kalıcılığını belirlemesi yönünden önemlidir. Birkaç gün içerisinde ilk yıkama işlemi, hastane ortamında doktorlar tarafından gerçekleşmektedir.

Bağcılar Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş bölgesinde, kıl kökü zayıflaması ile beraber görülen bölgesel saç dökülmeleri artık tedavi edilebilir. Sosyal anlamda insanlarla ilişkileri etkileyen yüz ifadesi ve bakışları büyük ölçüde değiştirmektedir.  Alanında uzman doktorları ve teknolojik altyapısı ile İlke Cerrahi, Bağcılar kaş ekimi uygulamasında tercih edilmektedir. Fiyatlandırma ve süreç hakkındaki sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi