İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en etkili yöntem olan lazer epilasyon hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Lazer epilasyon, sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile oldukça rağbet görmektedir. Günümüzde istenmeyen tüylerle mücadele de en çok tercih edilen yöntem lazer epilasyondur. İlke Cerrahi Tıp Merkezinde son teknoloji cihazlarımız ile sunduğumuz lazer epilasyon hizmetimiz sayesinde birçok başarılı uygulama sonucuna imza atmaya devam ediyoruz.  

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Hastanın sağlığı ve lazer epilasyonun başarılı sonuç verebilmesi için uygulamanın muhakkak uzman doktorlar tarafından steril ortamda yapılması gerekir. Hem kadınların hem de erkeklerin hayatını kolaylaştıran istenmeyen tüylere veda etmesine olanak sağlayan lazer uygulamasının kimlere yapılabildiği, uygulama prosedürü lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler tarafında merak edilmektedir. Lazer epilasyon şu kişilere yapılabilir;

  • 18 yaş üzeri kadın, erkek her bireye lazer epilasyon yapılabilir.
  • 12 yaş üstü kıllanma sorunu olan ve durumun hastanın psikolojisini olumsuz etkilemesi durumunda ailenin izni ile lazer epilasyon uygulanabilir.
  • Batık tüy tedavisinde de yaygın olarak lazer epilasyondan yararlanılmaktadır.
  • Kıl dönmesi operasyonu sonrasında tedavi amacıyla uygulanmaktadır.
  • Organ transplantasyon hastaları gibi tüylenmenin yan etki oluşturması ya da çeşitli ilaçların tüylenmeye neden olması durumunda da lazer epilasyondan yararlanılmaktadır.
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Öncesi İçin Ne Gibi Hazırlıklar Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması öncesinde ıslak bir mendil ile bölge temizlenir. Bölgedeki kıllar traş makinesi ile kısaltıldıktan sonra seansa başlanır. Genellikle seanslarda vakit kaybının önüne geçmek amacıyla hastalardan kılların kısaltılma işlemini 3 gün öncesinden gerçekleştirmesi istenmektedir. Düşük ağrı ve yüksek konforlu bir şekilde gerçekleştirilen lazer epilasyon da lazer ışınları el aleti ile cilde uygulanır. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kişilerin mutlaka koruyucu gözlük takması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon seansları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulanılacak bölgeye, hastanın kıl köklerinin yapısı seans süresini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Genel itibarıyla lazer epilasyon 6 seans uygulanması sonrası başarılı sonuç sağlar. Hormonal nedenli tüylenmelerde seans sayısı artış gösterebilir. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay, yüzde ise 1 ay olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

İlke Cerrahi Tıp Merkezimiz bünyesinde alanında uzman hekimlerimiz tarafından son teknolojik cihazlarımız ile gerçekleştirdiğimiz lazer epilasyon uygulaması ile İstanbul’da en iyi lazer epilasyon hizmetini sunmaktayız. Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlarımız ve lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi