Medikal Cilt Bakımı

Cilt yapısı, gün içerisinde çeşitli etkenler sebebiyle zarar görmektedir. Kozmetik ürünler, kötü hava şartları ve çevreden gelen etkenler cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Medikal cilt bakımı sayesinde siyah nokta, lekeler ve yağ birikimi gibi görüntülere müdahale edilir. Kişi, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olur.   

Cilt sağlığı uzmanları, her cilt tipine göre ayrı bir ürün kullanımı önermektedir. Bu doğrultuda uygulama öncesinde kişinin ihtiyaçlarını anlamak için cilt analizi yapılır. Medikal cilt bakımı uygulamasının istenen etkiyi vermesi ve kalıcılığı sağlamak adına önemli taşımaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Sağlıklı ve estetik anlamda güzel bir görünüme elde etmek için pek çok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Sıklıkla kadınlara uygulanan ve cilt üzerindeki kusurlu yapıyı ortadan kaldırmayı amaçlar. Epidermis adı verilen cildin üst tabakasını onarmaya yönelik çalışılır. Bozulan sebum dengesi sebebiyle ortaya çıkan cilt sorunlarını giderir. Uygulama sonunda yaşlanma etkisi en aza indirilir.

Hastaların gereksinimlerine yönelik değişkenlik gösteren ek uygulamalara da başvurulur. Medikal cilt bakımı, öncesinde ve sonrasında da takip edilmesi gereken bir süreçtir. Medikal estetik alanında öne çıkan bir cilt bakımı yöntemidir. Cilt sağlığını korumak için uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.   

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Estetik alanında hastaların sıklıkla başvurduğu bir uygulama çeşididir. Uzman doktor tarafından belirlenen aralıklarla uygulandığı sürece cilt yapısı üzerinden çok sayıda faydası bulunmaktadır. Medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı hızlanır. Böylelikle canlı ve kendini yenileyen bir cilt elde edilir.

Cilt lekeleri, gözenekler ve siyah noktalardan arındırılır. Cildin nem dengesi kazanmasıyla kişi, genç ve oksijen seviyesi yüksek bir görünüm kazanır. Kolajen seviyesi arttırılarak yaşlanma karşıtı etki elde edilir. Böylelikle cilt sarkmaları en aza indirilir. Uygulamanın bir diğer faydası ise yapılan bütün işlemler sonucunda cilt sağlığı için gerekli olan mineral ve vitaminlerin kazanılmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel tekniklerle yapılan medikal cilt bakımı, birkaç adımda gerçekleşmektedir. Ön görüşme esnasında yapılan cilt analizi sonucu kişiye uygun ürünler belirlenir. Cildin en üst katmanı olan epidermis temizlenir. Cilt bakımı sürecinde kişiye özel ürünler kullanılmalıdır. Daha sonra temizlenen cilde buhar terapi uygulaması yapılır. Bu sayede dolu olan gözenekler daha kalıcı bir şekilde arındırılır.

Gözenek temizliği sırasında profesyonel peeling gibi teknikler kullanılır. Son olarak kolajen üretimini hızlandırmak için çeşitli maske uygulamaları yapılır. Kişiye daha canlı bir ifade sağlamasının yanında sarkmaların önüne geçilir. Cildin nem ihtiyacına göre değişen ve cilt sağlığına uygun ürünlerle cilt bakımı uygulaması sonlanır.

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Etki Süresi

Kişinin cilt sağlığı açısından düzenli olarak medikal cilt bakımı yapılmalıdır. İşlemler sonrasında kişisel cilt bakımı da ihmal edilmemelidir. Uzman doktorun önerdiği ve hastaya uygun ürünler kullanılmalıdır.  Güneş ışınlarına karşı koruyucu krem, günlük cilt bakımı rutinine eklenmesi önerilir. Profesyonel cilt bakımının etkisini arttırarak leke oluşumunu önler.

Uygulama sonrasında cilt yapısında kızarma ve kabuklanma oluşabilir. 1 – 2 gün içerisinde cilt, sağlıklı haline geri döner. Doğuştan gelen cilt sorunlarının da önüne geçilmektedir. Gebelik sonrası cilt değişimleri ve yaşlanmaya bağlı leke oluşumları düzenli cilt bakımı ile önlenmektedir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi