Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi, özellikle estetik anlamda insan vücudundaki memnun olunmayan yerleri değiştirerek uzun süreli çözümler sunan operasyonlar bütünüdür. İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar meme estetiği dalında cerrahi çözümler sunmaktayız.  Arzu ettiğiniz çeşitli büyüklük ve oranlarda sonuç almak, Bağcılar’da meme estetiği dalında uzman doktorlarımız ve plastik cerrahi ekibimizle sanıldığından daha kolay gerçekleştirilmektedir.

Meme estetiği operasyonlarında, silikon protez malzemesi kullanılır. Şekilleri açısından, yuvarlak ve damla olmak üzere iki ayrı çeşit yer alır. Gelişen teknikler sayesinde hastalarımız, uzun yıllar boyunca ameliyatın olumlu etkilerinden yararlandığını ve sosyal yaşantılarının olumlu yönde etkilendiğini bildirmektedirler.

Meme Estetiği Çeşitleri

  • Meme büyütme ameliyatı: Kas altına yerleştirilen silikon protezleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Meme altı, meme ucu ya da koltuk altı gibi bölgeler yoluyla büyütme işlevini gören protezler yerleştirilir. Endoskopik yaklaşım sayesinde koltuk altından girilen operasyonlarda, ameliyat izi kalmaz.
  • Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları: Memede, hastaya rahatsızlık veren miktarda kas ve deri dokusu çıkarılır. Kişinin isteği doğrultusunda yeni bir meme biçimi ortaya çıkar. Kimi durumlarda aynı operasyon sürecinde yapılır. Operasyonu geçiren kişilerin ortak şikâyetleri arasında, sırt ve boyun ağrıları, meme sarkıklığı ve büyüklüğü gibi konular yer alır.

Doğuştan gelen birtakım gelişimsel şekil bozuklukları yalnızca kadınlarda değil erkeklerde de görülebilmektedir. Meme küçültme ameliyatı, erkeklerin de talep ettiği bir operasyondur. Kullanılan ilaçlar, beslenme düzeni ve hastalıklar erkeklerde meme büyüklüğüne yol açabilir.

  • Meme asimetrisi: Kadınlarda doğuştan gelen bir durum olan, boyut ve büyüklük anlamında biçimsel farka denir. Yöntem olarak, sadece küçük memeye protez yerleştirilmesi pek istenen sonucu vermez. Büyük memenin de aynı ölçüde eşitlenmesi gerekir.

Ancak bu farklılık anormal bir derecede ise kişide estetik ve sosyal kaygılara sebep olmaktadır. Ek olarak, emzirme dönemi sonrası görülen meme dokusu kaybı iki tarafta da eşit değilse meme asimetrisi görülmektedir.

Kadın veya erkek fark etmeksizin gelişimsel şekil bozuklukları herkeste görülebilir. Meme gelişimini tamamlamış kişilere, doktorlarımızın oluşturduğu cerrahi tedavi planını ve hastanın istekleri ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Bağcılar meme estetiği konusunda İlke Cerrahi, teknolojik altyapısı ve hasta ile kurduğumuz sağlıklı iletişim ile en iyi hizmeti almanızı hedefler.

Meme Estetiği

Bağcılar Meme Estetiği ve İyileşme Süreci

Operasyon sonrası dönemde hasta, yedi gün içerisinde günlük hayatına devam edebilir. Yalnızca iki ay içinde ameliyat bölgesini ve kaslarını zorlayacak spor gibi aktivitelerden kaçınmalıdır.  Ameliyat sonrası iz kalması bir diğer merak edilen sorudur.

Bütün meme estetiği ameliyatı çeşitleri, işlem izi kalır. Böylelikle iyileşmeyi takip etmek pratikleşir. İstisnai olarak meme büyütme ameliyatı, koltuk altından gerçekleştiği için meme bölgesinde iz görülmez. Annelerin bebeklerini emzirme konusunda, meme büyütme ve dikleştirme işlemleri sonrasında bir sorun yaşanmaz. Ancak meme küçültme ameliyatı sonrası küçük bir riski olabilir. Size en uygun çözüm önerisi için Bağcılar’da meme estetiği cerrahisi alanında da hizmet veren Tıp Merkezimiz ile iletişime geçebilir ve doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi