örümcek-ağı-estetiği

Örümcek ağı estetiği, yüz gerçek işlemlerinden biridir. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesi için iple yapılan estetik işlemlerinden biridir.

Cilde uyumlu ipler, iğne yardımı ile birlikte cildin alt dokusuna yerleştirilmesiyle ciltteki sarkmalar ve yaşlılık belirtileri giderilir.

Örümcek ağı tedavisi genel anestezi olmadan yapılan acısız ve kısa süren bir işlemdir. Aynı zamanda işlem sonucunu hemen görebilirsiniz.

Örümcek ağı estetiği uygulanan dokuyu tazeler ve sıkılaştırır. Uygulanan bölgeye istenilen yeni şekli verir ve o bölgedeki cilde canlılık verir.

Biyouyumlu bu ipler, kollajen ve elastin liflerinin sentezini etkinleştirmek için örümcek ağı estetiği kullanılır.

Örümcek ağı estetiğinde, ipliğin genellikle deri altı dokuya işlenmesinden sonra 1-3 aylık bir süreçte kolajen ve elastin liflerinin sentezi gerçekleşir ve bu da ipliğin etrafında yeni kemik yapılarının gelişmesine neden olur. Yenilenen bağ yapısı sayesinde, cilt daha sıkı ve canlı hal almaktadır.

Yerçekimi ve yaşın etkisiyle zamanla oluşan kırışıklıklar, kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo verme gibi nedenlerle de derinleşmeye başlar. Bütün bu süreçte, özellikle yüz alanında, sadece çizgilerin oluşması değil, aynı zamanda yanaklarda ve gıdığın sarkmasına daha fazlasına neden olur.

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Uzman kişiler tarafından yapılacak ön muayene ve yapılacak işlemler ile hastanın estetiğe uygun olup olmadığına karar verilir. Oldukça kısa süreli ve acısız bir yöntemdir.

Örümcek ağı estetiğinde kullanılan ipler kendi kendine çözülür ve zararsızdır. Hem kolay hem de güvenli işlem sonrasında hızlı iyileşme sağlanır.

Örümcek ağı estetiği yönteminde uygulama bölgesinin temizlenmesinin ardından işlem bölgesine topikal anestezik krem uygulanır böylelikle hasta herhangi bir ağrı ve acıya maruz kalmamaktadır.

Uygulama alanını örümcek estetiği yöntemi için temizledikten sonra, işlem alanına lokal anestezik krem ​​uygulanır, böylece hasta herhangi bir acı ve ağrıya maruz kalmaz.

tırtıklı Polipropilen veya intradermes ipler tünel teknikleri ile cildin en üst yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesiyle yapılır.

Ciltte ince iğneler kullanılarak çok küçük delikler oluşturulur ve ip cildin altına hafif hareketler ile yerleştirilir.

Bu sayede dokuya daha sıkı bir şekilde yapışır. İple yüz asma , lokal anestezi kullanılarak yapılır ve işlemden sonra işleme veya tedaviye gerek yoktur işlemine sahip değildir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi