Bağcılar Ozon Tedavi Fiyatları

Teknolojik gelişmeler ışığında günümüzde pek çok hastalığı önlemek amacıyla çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Alanında uzman doktorların uyguladığı ve sıklıkla kullanılan tedavi planlarının yanı sıra ek olarak ozon tedavisi de birçok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. İlke Cerrahi Tıp Merkezi olarak Bağcılar ozon tedavi fiyatları ve uygulamaları ile hastalarımıza kolaylık sağlamaktayız.

Ozon tedavisi, deri hastalıkları, enfeksiyona bağlı durumlar, solunum yolu hastalıkları ve daha çeşitli sağlık sorunlarında doktorların kullandığı bir yöntemdir. Hastanın bağışıklık sistemini canlandırarak harekete geçirir. Vücudun ihtiyaç duyduğu bölgedeki hasarları iyileştirme özelliğine sahiptir.

Ozon Tedavisi Uygulaması

Ozon maddesi, üç adet oksijen atomundan oluşan bir tür gazdır. İhtiyaç duyulan bölgeye göre doku üzerine, damar yoluyla ve kas içine olmak üzere farklı noktalardan uygulanır. Vücutta üzerinde bir yara görüldüğünde hangi doku üzerindeyse oradan tedavi gerçekleştirilir. İkinci olarak bağışıklık sistemi hastalıklarında damar yoluyla ozon maddesi verilir. Hastadan alınan kan, ozon maddesi ile birleştirilerek vücuda geri verilir. Son olarak, ozon maddesi oksijenle birleştirilerek kas içerisine ozon tedavisi uygulaması yapılır.

Tedavi süresi ise hastanın kişisel bilgileri ve uygulanacak tedavinin yoğunluğuna göre değişim gösterir. Uzman doktorlar tarafından seans sayısına karar verilir. İlke Cerrahi Bağcılar ozon tedavi sürecinde her bir hastaya ayrı tedavi planı oluşturur.

Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi Kullanım Alanları

Cilt bozulmaları, alerjiler ve ciltte görülen leke oluşumlarını estetik olarak iyileştirme noktasında da ozon tedaviden yararlanılmaktadır. Aynı zamanda egzama ve sedef hastalıklarında da etkili olmaktadır. Ek olarak zona, uçuk gibi bozulmalarda doktorun verdiği ilaçlarla birlikte ozon tedavisi uygulandığında düzelme görülmektedir.

Solunum yolu hastalıklarına yönelik olarak da ozon tedavisi uygulanabilir. Tedavi ile kişinin kanında bulunan oksijen değerleri artmaktadır. Böylelikle akciğerlerin uyguladığı basınçta belirli oranda bir azalma görülür. İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar ozon tedavi teknikleri sayesinde solunum ve diğer bölgelerdeki sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkar. Hastanın sağlığı günlük yaşamına da etki eder.

Diyabet tedavisine bağlı vücutta yaşanan bozuklukların düzelmesi amacıyla da ozon tedavisi kullanılır. Diyabet hastalarında genellikle zaman içerisinde birtakım dolaşıma bağlı sorunlar görülmektedir. Ayak uyuşması, karıncalanma, ağrı, üşüme ve benzeri belirtiler diyabet hastalarında rastlanılan belirtiler arasında yer almaktadır.

Son olarak sık sık hastalanan ve bağışıklık sistemi zayıf kişilere yönelik olarak da ozon tedavisine başvurulmaktadır. Ayrıca ozon terapi, kişinin fizyolojik yapısında ihtiyaç duyulan bölgelerde canlanma ve yabancı maddelere karşı koruma konusunda da yardımcı olur.

Ozon Tedavisi ve Faydaları

  • Günlük hayat içerisinde kişinin yorgun ve bitkin hissettiği zamanlar olur. İlke Cerrahi olarak Bağcılar ozon tedavi yöntemler sayesinde bu etkenler en aza indirilir.
  • Vücutta bulunan ve herhangi bir iyileşme göstermeyen yaraların tedavisinde ozon kullanılmaktadır. Yara oluşan bölgedeki kan dolaşımı ve oksijen oranı artışı sayesinde gözle görülür bir düzelme sağlanır.
  • Tip 2 diyabet tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda şeker hastalığının etkisiyle oluşan hasarlar ve bozuklukların onarımında kullanılır.
  • Tansiyon tedavisinde, esas kullanılan tedavi tekniğine yardımcı nitelikte kullanılır.
  • Eklemlerde görülen ve romatizma bağlantılı oluşan bozukluklar da uygulanır.
  • Ozon tedavisi, hücrelerdeki oksijen dolaşımını arttırmaktadır. Buna bağlı olarak yaşlılık döneminde hızlanan kan dolaşımına olumlu yönde etki eder. Yaşa bağlı rahatsızlıklar ve diğer işlevsel sıkıntılarda fark edilecek bir gelişme görülmektedir.
  • Ciltte ve vücudun tamamında dış etkenlerin de etkisiyle zararlı bileşenler görülmektedir. Bu nedenle detoks amaçlı da ozon tedavisine başvurulabilir.

Bağcılar Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, insan sağlığına oldukça faydası görülen ve bu nedenle son dönemde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yaraların düzelmesi, dolaşım sorunları, sindirim sistemi hastalıkları, bazı kanser türlerinin tedavisinde de destekleyici etkisi bulunmaktadır. Cilt sağlığını tetikleyen belli başlı bozulmalar, yaşlanmaya bağlı sorunları da hedef almaktadır. Bağcılar ozon tedavisi fiyatları ve süreci, belirtilen hastalıkları taşıyan kişiler tarafından merak edilmektedir. Kaliteli teknik olanakları ve yetkin doktorları ile İlke Cerrahi Tıp Merkezi öne çıkmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi