Dış görünüşümüzde doğuştan gelişen ya da sonradan meydana gelen bozuklukların giderilmesi için plastik cerrahi uygulamalara başvurulmaktadır. İlke Cerrahi olarak Bağcılar’da plastik cerrahi uygulamaları alanında çeşitli hizmetler sunmaktayız. Uzman cerrahi kadromuz Bağcılar’da plastik cerrahi dalında uyguladığı hizmetler ile öne çıkmaktadır. İnsanlar farklı sebeplere bağlı olarak plastik cerrahiye başvurur. Kimi hastalar, işlevsel bir eksiklik yaşaması ya da estetik olarak görünümünün yarattığı hoşnutsuzluk sonucu plastik cerrahi uygulamalardan yararlanmak ister.

Plastik Cerrahi Uygulama Çeşitleri

İnsanların plastik cerrahi operasyonlarına tıbbi veya estetik sebepler ile başvurması fark etmeksizin, Tıp Merkezi olarak Bağcılarda plastik cerrahi alanında çeşitli dallarda medikal ve cerrahi hizmetler vermekteyiz. Bunlardan bazıları bölgesel olarak, yüz, çene, karın, burun ve meme olarak ayrılmaktadır.

Burun Estetiği: Burnun şeklini kişinin yüz biçimine uygunluğu ve hastanın istekleri çerçevesinde düzeltme işlemleridir. Burun küçültme, kaldırma, inceltme gibi işlemlerle hastanın solunum sıkıntıları çözülmekte ve hasta istediği görünüme kavuşmaktadır.

Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı: Açık ve kapalı olmak üzere iki ayrı yöntemle gerçekleşir. Açık rinoplasti, eğer burun şekil itibariyla büyükse tercih edilir. Burun delikleri yoluyla müdahaleye başlanır. İstenen şekli vermek daha kolaydır. Bunun sebebi cerrahi müdahalenin açık yapılmasından kaynaklanmaktadır.

Kapalı Burun Ameliyatı: Sağladığı en büyük avantaj, cerrahi uygulama burun açılmadan gerçekleştiği için hastada ameliyat izi kalmamasıdır. Bu yüzden diğer yöntemlere göre iyileşme süresi oldukça kısadır.

Çene ve Boyun Estetiği: Kimi zaman genetik sebepler kimi zamanda yaş faktörünün neden olduğu boyundaki deri sarkması, kırışma ve yağ toplanması çene ve boyun bölgesinde görülür. Bunun gibi sıkıntıların önüne geçmek için cilt sıkılaştırma ve germe gibi işlemler gerçekleştirilir.

Yüz Germe: Kaş kaldırma, göz kapağı, alın germe gibi işlemlerle eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir. Kulak bölgesindeki fazla deri alınarak sarkmış ve genç görünümünü kaybetmiş yüze yapılan işlemin yüz germe olarak tanımlanmaktadır.

Karın Germe: Karın bölgesinde görülen sarkmanın, kasları sıkılaştırma ve yağ – deri fazlalıklarını eksiltme yöntemiyle en aza indirilmesidir. Genellikle ani kilo değişimleri ve doğum gibi durumlar sonrası görünümünden memnun olmayan hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Meme Estetiği: Daha çok kadınlar tarafından talep gören meme estetiği, emzirme, kilo kaybı gibi nedenler sonucu oluşan form bozukluklarını düzeltmeye yönelik yapılan çeşitli operasyonlar dizisidir. Erkeklerde de kilo alımı sonucu yağ dokusu fazlalığı ile meme büyümesine rastlanabilir.

İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar’da plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen meme estetiği çeşitleri şu şekildedir;

  • Meme Büyütme
  • Meme Dikleştirme
  • Meme Asimetrisi
  • Meme Küçültme
Plastik Cerrahi

Plastik Cerrahi Uygulamalarında İyileşme Süreci

Plastik cerrahi ve estetik uygulamalarında iyileşme süresi, işlem türüne ve hastaya göre değişkenlik gösterir. Genellikle plastik cerrahi uygulamaları sonrası iyileşme sürecinde hastalar bol bol sıvı tüketmeli, ödeme karşı işlem bölgesine buz koymalı ve bir süre sigara kullanımından uzak durmalıdır. Yüze yapılan estetik işlemlerde ortalama bir hafta içerisinde kişi, sosyal yaşantısına dönebilir. Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmanız ve kendinizi sakınmanız önemlidir. Bir süre makyaj, gözlük kullanılmaması ve sert darbelerden kaçınılması gerekir.

Yapılan operasyon eğer vücudunda ise doktorunuzun tavsiye ettiği korse gibi medikal ürünleri kullanınız. Karın germe işlemleri için tam sonucu almanız altı ayı bulabilir. Çok rastlanan sonuçları arasında mide yanması görüldüğü durumlarda doktorunuza danışınız. Son olarak meme operasyonlarında, ilk aylarda ameliyat şişliği inse de tam iyileşme bir yılı bulabilir. Günlük yaşantınıza 1 -2 gün içerisinde dönebilirsiniz.

Bağcılarda Plastik Cerrahi ve Merak Edilenler

İlke Cerrahi Tıp Merkezi olarak hastalarımıza en yeni teknolojik imkânlar ve alanında uzman cerrahlarımız eşliğinde hizmet sunmaktayız. Bağcılar’da plastik cerrahi alanında estetik ve sağlık uygulamalarımız birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Operasyonlar ve süreç hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi