Kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alınarak daha sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılması ve vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemi plazma tedavisi olarak tanımlanmaktadır. Kozmetik-antiaging amaçlı kullanılan CGF Kök Hücre Tedavisi (Concentrated Growth Factor) ile özellikle ciltteki hasarlı dokular yenilenir, tamir edilir. Plazma Tedavisi Ve CGF Kök Hücre Tedavisi saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden, ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Plazma Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Dünya’da ve Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaya başlayan plazma tedavisinden tıbbın pek çok branşında yararlanılmaktadır. Günümüzde plazma tedavisi, diyabet ve varise bağlı iyileşmeyen bacak yaralarında, tendon yaralanmaları ve tenisçi dirseği gibi rahatsızlıklarda, diş implantlarından sonra yara iyileşmesi sürecini hızlandırmak için kullanılmaktadır. Yaş ve çevresel faktörler nedeniyle yaşlanan deride oluşan hasarlar plazma tedavisi ile giderilmektedir. Plazma tedavisi, derideki kolajen ve elastin liflerin yapımının artırmaktadır.

Plazma Tedavisinin Ciltteki Etkisi Ne Kadar Sürer?

Plazma Tedavisi

Birçok alanda uygulanan plazma tedavisinin etkisinin ne kadar sürdüğü merak edilmektedir. Plazma tedavisi sonrasında ciltte ortaya çıkan parlak ve sağlıklı cilt görünümü bir süre sonra hafifleyebilir. Bu nedenle ek cilt gençleştirici uygulamalar ile takviye yapılması gerekmektedir.

CGF Yönteminin Etkileri Nelerdir?

Yaşlanmaya bağlı olarak dokularda oluşan hasarlar, CGF uygulamasıyla dokuları tamir etmektedir. Parçalanarak aktive edilen trombositler ve konsantre yapıdaki büyüme faktörleri, özellikle hasarlı dokulardaki tamir mekanizmalarını harekete geçirir. CGF yöntemi; vücutta hücresel çoğalma, kolajen üretimi, hyalüronik asit üretimi, epidermal hücre büyümesi gibi yapılandırıcı sistemleri harekete geçirerek çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılabilmektedir.

CGF Nasıl Uygulanır?

CGF yöntemi ile konsantre plazma sıvısının uygun hale getirilen ve tedavisi amaçlanan bölgeye uygulanma yöntemlerini arasında; direkt enjeksiyon, mikroiğneleme, maske haline getirilerek uygulama, mezoterapi yöntemi, yara ve doku hasarının olduğu bölgeye sürülerek uygulamanır.

CGF Uygulaması İle PRP Arasındaki Fark Nedir?

Plazma tedavisinde, trombositten zengin plazma kısmı alınarak tedavi edilmek istenen bölgelere enjekte edilir. Bu sayede bu bölgenin hücrelerini aktive eden iyileştirici tamir edici salgı sayesinde kök hücre göçü oluşur. Hücreler kollejen sentezini arttırarak dokunun iyileşmesine olanak sağlar. CGF Kök Hücre Tedavisi (Concentrated Growth Factor) plazma tedavisinin uygulandığı tüm durumlarda uygulanır ve daha etkindir. Kandaki iyileştirme gücünün en fazla olduğu kısımdır. Dokuya direkt uygulanabilir ayrıca alanında uzman kişiler tarafından gerekli görülürse damar yoluyla da işlem gerçekleştirilebilir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi