Saçlar, hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Dış görünümümüzü etkileyen saçların seyrek veya gür oluşuna göre kişinin özgüven seviyesi de azalmakta veya artmaktadır. Saç nakli işlemi, kişideki var olan saçın alınıp istenen bölgeye nakil edilmesi sürecini kapsar. Yer yer saçta azalma görülmesi ya da kellik sebebi ile saçlarından memnuniyetsizlik yaşayan kişiler, saç ekimini nerelerde yaptırabileceğini merak etmektedir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar’da saç ekimi yapan ve saç ektirmek isteyen kişilerin yoğun ilgi gösterdiği, tercih edilen bir kurumdur. Bağcılar’da saç ekimi yapan İlke Cerrahi Tıp Merkezinin saç ekimi konusunda alanında uzman hekim kadrosuna sahip olması, güçlü ve teknik alt yapısının bulunması ve hasta memnuniyetini ön planda tutarak sağlığa uygun koşullarda saç ekimi gerçekleştirmesi Tıp Merkezi’nin tercih edilme nedenlerindendir.

Saç Ekimi Teknolojileri

Sosyal hayattan kopmadan yeni ve doğal görünümlü saçlara kavuşmak isteyen kişiler saç ekimi sürecini merak etmektedir. Güncel gelişmeleri takip eden,  yenilikçi anlayışa sahip İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar’da saç ekimi alanında köklü geçmişe ve uzman kadroya sahiptir. Doğal görünümlü saç ekimi için hastalarımıza sunduğumuz saç nakli işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Greft Saç Ekimi: İçeriğinde saç kökleri bulunduran yapıya greft denir ve bulundurduğu deri oranı, saç kökü miktarını belirler. Saç köklerinin aksine greftler tek tek alınır ve canlılığını koruyarak nakil işlemi gerçekleşir. Bu sayede hasta organik görünümlü saçlara ulaşır.

Tıraşsız Saç Ekimi: Safir FUE yöntemi sayesinde canlı saç, ense bölgesinden toplanır. Safir cevheri ile açılan mikro kanallara, toplanan saçlar yerleştirilerek saç nakli işlemi tamamlanır. Yerleştirme işlemi sırasında saç köklerinin yapısı ve saçın çıkış yönüne dikkat edilir. Operasyon esnasında hasta herhangi bir ağrı ve acı hissetmez.

DHI Saç Ekimi: Çoğu hasta tarafından, operasyon sonrası dikiş izi olmaması ve diğer yöntemlere göre daha az acı vermesi sebebiyle tercih edilen bir saç nakli işlemidir. Hızlı iyileşme süreci sayesinde günlük hayata dönüşü kolaylaştırır. Herhangi bir kanal açmadan, yeni nesil uçlar ile saç köklerine yeni saçlar yerleştirilir.

FUE Saç Ekimi: Uzman ekibimiz tarafından saçsız veya seyrek alanlar belirlenir. Daha sonra belirlenen alana göre kullanılacak greft sayısına karar verilir. FUE yöntemi, yeni kanal açılımında kullanılır. Son adımda greftlerin birer birer ekilmesi ile işlem başarıyla gerçekleşir. Dikiş kullanılmaması, FUE yöntemine olan talebin çoğalmasına sebep olmuştur.

Saç Ekimi

Bağcılar’da Saç Ekimi Fiyatları 

Çeşitli nedenlerden dolayı saçları seyrelen, dökülme yaşayan kişiler saç ekimi fiyatları ile ilgili araştırma yapmaktadır. Bağcılar’da hizmet veren İlke Cerrahi saç ekimi fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Saç nakli operasyonunun ardından hastaların uymasını gereken bazı kurallar bulunmaktadır. İşlem sonrası ilk yıkama, doktor eşliğinde yapılır. Saç ekiminden istenen sonucu almak için tozlu ortamlardan ve kişiyi terletecek aktivitelerden kaçınmak gerekmektedir. Doktorunuzun önerdiği şampuanı ve yastığı kullanmak dikkat edilmesi gereken diğer tedbirlerdendir. Hekiminizce önerilen ilaçlar belirtilen zamanlarda kullanılmalıdır.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi