Somon DNA

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan somon DNA günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır. Somon DNA tedavisi ile ışıl ışıl bir cilde ulaşmak mümkün. Saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri, ciltte hücre tazeler. Bu sayede birçok kadın makyajsız, parlak cilt görünümüne kavuşur. Somon DNA aşısı, cilt gençleştirmede kullanılan oldukça etkili cilt gençleştirme yöntemlerdendir.

Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

Günümüzün popüler cilt uygulamaları arasında yer alan somon DNA, ciltteki hücreleri yenileyerek genç bir görünüm kazanılmasına olanak sağlamaktadır. Yaygın olarak gençlik aşısı adıyla da bilinen somon DNA, hızlı canlandırma ve gençleştirme etkisiyle özellikle kadınlar tarafından talep edilmektedir.

Somon DNA tedavisinin uygulama aşamasında öncelikli olarak cildin tedaviye hazırlanma süreci gerçekleştirilir. Bu süreç içerisinde hyaluronik asitle cilde yoğun bir nemlendirme yapılır. Nemlendirme sonrasında cilt tedaviye hazır hale gelir. Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak alan antiseptik özellik taşıyan bir sıvı ile bölge temizlenir ve ilgili bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Somon DNA tedavisi cilt altına mikro iğneler kullanılarak mikroenjeksiyon diye adlandırılan bir yöntem ile uygulanır. İkinci aşamada uygulamanın da adını aldığı somon balığının sütünden ve spermlerinden faydalanılarak üretilen özel serum cilde enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi sonrasında serumun içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan protein ve vitaminler tamamlanmış olur.

Somon DNA

Somon DNA Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Hücre tazeleyici bir tedavi olan somon DNA uygulaması, cildin yapısında bulunan kollajen ve elastikiyet liflerini arttırır. Somon DNA, cilt sarkmalarına ve özellikle göz çevresinde oluşan kaz ayağı olarak bilenen kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Somon DNA tedavisi faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yaşlanma karşıtı koruma sağlar.
  • Kırışıkların giderilmesinde etkilidir.
  • Cilt sıkılaştırır.
  • Cilt rengini canlandırır, ton farklarını eşitler.
  • Güneş lekelerinin oluşmasını engeller.
  • Gözenekleri sıkılaştırır.

Somon DNA Kimler İçin Uygundur?

Tüm cilt tiplerine uygulanabilen somon DNA tedavisi, her yaştan yetişkin kadın ve erkeklere uygulanabilir. Somon DNA, cilt lekeleri olan, daha sıkı bir cilde sahip olmak isteyen, kırışıklıklarından kurtulmak isteyen, solgun görünümlü cildini canlandırmak isteyen kişiler tarafında tercih edilebilir.

Somon DNA Aşısı Ne Kadar Süre Etkilidir?

Somon DNA tedavisinin süreci uygulama yapılacak kişinin cilt yapısına göre değişse de genellikle en az bir en fazla beş seansta uygulama yapılması tavsiye edilir. Somon DNA aşısının etkisi, 4 seans gerçekleştirilen uygulama ardından 6 ay ile 1 yıla kadar kalıcıdır. Genç yaştaki ciltlerde bu süre biraz daha uzayabilir. Uygulamanın etkisini korumak için 3 ya da 6 ay ara ile Somon DNA aşısının tekrarlanması gerekir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi