botox-dolgu

Çeşitli faktörlere bağlı olarak yüz çevresinde oluşan kırışıklar, bir çok kişiyi rahatsız etmektedir. Bu sebeple dolgu uygulamaları günümüzde yaygın olarak yapılan müdahalelerdir. Medikal estetik alanında, İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar dolgu uygulaması hizmeti veren öncü kurumlardandır. Uzman dermatologlar, medikal imkânlarımız ve sağlığa uygun koşullarımız ile Bağcılar’da dolgu uygulaması yapmaktayız.

İnsan cildinin doğal yapısında bulunan kolajen ve hyaluronik asit gibi maddeler zamanla azalır. Dışardan müdahaleler ile ciltte oluşabilecek sarkma ve kırışmaların önüne geçilir. Zahmetsiz ve ameliyatsız bir estetik müdahale olması sebebiyle dolgu uygulamaları tercih edilir. Kişiye özgüven kazandırır ve daha genç bir ifade sağlar.

Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulamasında, clostridium botolinum adı verilen bakteri kullanılır. Yalnızca uygulanan kas bölgesine etki eder. Sonrasında kas dokusunda kısa süreli bir hareket eksikliği görülür. Aynı zamanda uygulanan bölgenin kasılmasını önleyerek mimik çizgisini yok eder.

Uygulama öncesi, işlem yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülür. İşlem süresi ortalama 5 ila 10 dakika arası değişirken sonrasında rahatlıkla günlük hayata devam edilmektedir. Etkisi en az 3, en fazla 9 gün içerisinde gözle görülür duruma gelir. 6 -9 ay olan yarı kalıcı etkisi geçmesi halinde uygulamanın tekrarı gerekir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi, konumu itibarıyla Bağcılar dolgu hizmeti sunarak sizleri dilediğiniz görünüme kavuşturuyor.

Dolgu uygulaması, zaman içerisinde oluşan çukurlukları ve sarkmaları hedef alır. Vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Kullanılan malzeme, çoğunlukla medikal firmalardan veya insanın kendi vücudundan temin edilir. Dolgunun kalıcılığı, malzemenin türüne göre değişkenlik gösterir. İlke Cerrahi Tıp Merkezi Bağcılar’da dolgu uygulamasını alanında uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirmektedir. Dolgu, cilt altına uygulanmaktadır.

Dolgu Uygulama Çeşitleri

Dolgu uygulamaları insan yüzünde çeşitli bölgelere yapılır. Gün içindeki yüz ifadeleri ve mimikler ile birçok kas dokusu hareket halindedir. Gelişmiş sistemleri ve hasta odaklı hizmet anlayışı ile İlke Cerrahi Tıp Merkezi olarak Bağcılar’da dolgu uygulaması çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Dolgular:

  • Nazolabial Çizgiler
  • Sigara Tiryaki Çizgileri
  • Yüzeysel Çizgiler
  • Ağzın Birleşme Yerleri
  • Dudak Doldurma
  • Çene Çizgileri

Dolgu Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

İlk kez dolgu uygulaması yaptıracak kişilerde, işlemin etkisi üçüncü aydan sonra azalma ihtimali bulunur. Diğer dozlarda kalıcılık süresinin arttığı görülür. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak ve sıcak, dolgu işleminizin kalıcılığını azaltan diğer etkenlerden biridir.

Dolgu uygulamaları sonrası olası kızarıklıkları önlemek için işlem sırasında ve sonrasında buz kullanılır. Dolgu maddesi enjekte edilen bölgede şişkinlik görülmesi normaldir. Ancak sanılanın aksine dolgu uygulaması sonrası, şişlik gibi bir sonuç beklenmez. Doktorunuzun size belirttiği ilaçlar ve alkol kullanımından kaçınmak da dolgu sonrası morluk oluşumu gibi riskleri en aza indirmeye yardımcı olur.

Uygulama sonrası komplikasyon ihtimali oldukça azdır. Ancak yeterli dozda ve uygun şekilde enjekte edilmediği durumlarda komplikasyon görülür. Bu sebeple dolgu uygulamalarında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Oluşabilecek komplikasyon arasında; mimik eksikliği, kaş ve göz kapaklarında düşüklük, asimetri ve konuşma güçlüğü gibi belirtiler görülmektedir.

Son olarak, çene bölgesini hedef alan masseter dolgu sonrası gülüşünüzün bozulması yanıltan bir düşüncedir. Eğer yanlış bir bölgeye işlem yapılmadıysa istediğiniz sonucu elde edebildiğimiz bir dolgu uygulaması çeşididir.

Dolgu Uygulaması Fiyatları

Estetik tedavi ve müdahalelerin pahalı olduğu düşünülür. Sanılanın aksine Bağcılar İlke Cerrahi Tıp Merkezi’nde dolgu uygulaması artık herkes için ulaşılabilir bir yöntemdir. Ayrıntılı soru ve düşünceleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi