popo-estetiği

Popo ve popo bölgesine yapılan tüm cerrahi işlemler popo estetiği olarak tanımlanır. Amaç, kalçaları şekillendirmek ve yükseltmek, yetersiz ise hacim kazandırmak, kalçalardaki fazlalıkları gidermek ve incelmektir.

Popo estetiği, kalçalarının daha sıkı, yuvarlak, kalkık, daha genç ve kıvrımlı görünmesini isteyen birçok kadının tercih ettiği güvenli bir işlemdir. Son yıllarda çok sayıda popo estetiği ameliyatı yapılmakta olup, uygulama şekilleri hastalara göre farklılık göstermektedir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastanın mevcut deformitesine, ihtiyaçlarına ve beklentilerine bağlı olarak kalça estetiği prosedürlerine yönelik prosedürler değişiklik gösterecektir. Uygulanabilecek işlemler popo kaldırma, fazla kilo ve yaşlanmanın popo iç ve dış üzerindeki etkilerini azaltma, popo üzerindeki cildi sıkılaştırma gibi işlemlerdir. Kişide popo sarkması gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı ancak liposuction, yağ enjeksiyonu veya dolgu yöntemleri ile yapılabilir.

Kimlere Yapılır?

Kalça estetiğinden 18 yaşını doldurmuş, tam gelişmiş ve sağlık durumu aktiviteye engel olmayan kadın erkek herkes yararlanabilir. Bunula birlikte kişinin kalçaları vücuduna göre çok büyük veya çok küçükse, kilo alıp verme, yaşlanma nedeniyle kalçaları sarkmış ve deforme olmuşsa, giysiler istenilen şekli vermiyorsa kısacası beden ölçüsü ve şekli popo karşıdaki kişiyi mutsuz eder ve daha düzgün hatlara sahip olmak ister, o kişinin ihtiyacı olan popo estetiğidir.

Operasyonun yapılması için ilk olarak doktor muayenesinden geçilmesi gerektiğinden, kişinin sağlığı hiçbir şekilde risk altında değildir.

popo estetiği

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiği uygulamaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kalça dikleştirme,
 • Kalça dolgunlaştırma,
 • Kalça biçimlendirme,
 • Kalça küçültme gibi işlemler kalça estetiği ile yapılır.

Popo Estetiği Avantajları

 • Popo estetiği sıradan prosedürlerle yapılmadığından dolayı uygulamalar kişiye özel seçilmektedir. Bundan dolayı işlem sonunda alınan sonuçlar mükemmel başarıdadır.
 • Kişi kendisiyle daha barışık ve özgüvenli olur.
 • Alanında uzman plastik cerrahlar tarafından yapıldığı için harika sonuçlar alınmaktadır.
 • Estetik bir işlem olduğundan dolayı iz kalmaz.
 • İşlem tamamlandıktan hemen etki hemen görülmeye başlar,
 • Herhangi bir darbe almadığı sürece düzenlemeye gerek kalmadan kalıcılığını sürdürür.
 • İşlem kısa sürdüğünden dolayı bireyler hemen sosyal yaşantısına geri dönebilir.
 • İşlem sonunda doğal görünümlü bir kalçaya sahip olursunuz.

Brezilya Poposu, (BBL) Tedavisi Nedir?

Brezilya poposu estetiği, kalça bölgesinde daha fazla dolgunluk oluşturmaya yardımcı olman için yağ transferini içeren popüler bir kozmetik prosedürdür.

Brezilya poposu, kalça protezine (silikon) ihtiyaç duymadan kalçaların boyutunu ve şeklini artıran özel bir yaş transferi işlemidir. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağlar alınır ve bu yağın bir kısmı popoya enjekte edilir.

Brezilya popo estetiği BBL tedavisi veya brezilya kalça estetiği operasyonu ile tüm alt vücudun oranlarını iyileştirilebilmektedir. Hastanın sorunlu bölgelerinden alınan yağlar ile kişinin kalçaları daha belirgin hale getiriliyor, orantısız ve oransal bütünlük sağlanıyor.

Popo Estetiği Kaç Saat Sürer?

Popo estetiği ameliyatı süresi kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Doktor yapılan uygulamaya göre tahmini bir süre verebilir ancak bu sürenin de değişebileceği unutulmamalıdır.
 
popo estetiği
Brezilya Kalça Estetiğinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Ameliyat tamamlandıktan ve istenilen görünüm elde edildikten sonra yağların %70-80’i hayatınızın geri kalanında popo bölgesinde kalacaktır. %20-30’u eriyecek. Bu erime ön görerek yağ enjeksiyonu planlanır. Ancak ameliyat sonrası kilo verirseniz popoya enjekte edilen yağlar eriyecektir. Bu nedenle ameliyat sırasında ideal vücut ağırlığını korumak önemlidir. Bazı kişilerde enjekte edilen yağ beklenenden daha fazla eriyebilir. Bu durumda işlemin tekrarlanması gerekebilir. Tıpkı vücudunuzun geri kalanı gibi, kalçalarınıza yerleştirilen yağlar da yaşlandıkça sizinle birlikte büyür. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek çok önemlidir. Egzersiz, aynı şekil ve şekilde kalmanıza yardımcı olabilir.

Brezilya Poposu BBL Tedavisi Sonrası İyileşme

Brezilya kalça estetiği sonrası iyileşme için bazı özel önlemlerin alınması gerektirir. Brezilya poposu kaldırma ameliyatı sonrası ağrı genellikle minimaldir ve ağrı kesicilerle kolayca kontrol edilir. Brezilya popo estetiği ameliyatından sonra yaklaşık 2 hafta boyunca doğrudan kalçanızın üzerine oturmanıza veya yatmanıza izin verilmez, yüz üstü yatmalısınız.

Brezilya popo estetiği sonrası, yan veya yüzüstü yatmanızı ve tuvalete gitmek dışında tüm aktiviteler için ayakta durmanızı gerektirir. Hazır olduğunuzda, “simit” tarzı bir sandalye kullanarak veya kalçalarınıza baskıyı önlemek için uyluklarınızın altına bir yastık koyarak, değiştirilmiş bir pozisyonda oturmanıza izin verecektir. Brezilya kalça ameliyatından sonra normal oturma aktivitesine genellikle 8 hafta sonra izin verilir.

telefon ieltisimi
whatsapp iletişimi